Податкове свавілля ГУ ДПС у м.Києві і ДПСУ на карантині

30.06.2020 / / Мнений — 152 / Статей — 132 / Дата регистрации — 23.09.2013

sank

Під час карантину податкові надходження, звісно, впали. Президент і Кабмін говорили про податкові канікули, підтримку бізнесу у відповідь на необґрунтовано жорсткий карантин. Напевне, у не дуже світлу і компетентну голову надійшла ідея скористатися програмними багами, щоб знайти підстави для штрафування людей за «борги», які давно погашено.

Такі «листи щастя» почали приходити моїм близьким і віртуальним знайомим по Фейсбуку, з якими маю спілкування у фінансових групах. При чому, ситуації, одна – беглуздіша за іншу. Нерідко, борг був сплачений давно, враховував пеню і штрафи, сплачувався через останню інстанцію у платіжному борговому ланцюжку – Державну виконавчу службу (далі, ДВС), і на цей «борг» ДПС нараховує нові штрафи і пені.

При цьому, прикриваються прості виконавці тим (коли їм телефонуєш), що такі борги видає програма, якою вони користуються. Виходить, в нас не фінансові документи і свідчення стають підставами для нарахування штрафних санкцій, а особливості роботи програмного забезпечення ГУ ДПС.

Щоб не звинувачувати ДПС голослівно, у своєму матеріалі зроблю деталізований розгляд конкретної ситуації, з персоналіями та іменами. Тоді можна буде перевірити наведені факти, щоб, перевіривши, головна ДПС країни вгомонила свій рекетирський зуд. Чиновникам варто розібратися зі своїм програмним забезпеченням, яке не враховує документально підтверджені факти сплати боргів.

Звісно, якщо керівництво спуститься з неба на землю, і ознайомиться з цим матеріалом.

Хронологія подій

Жило-було ФОП Наталія Іванівна Гладка. Подавало звітність за спрощеною системою, сплачувало вчасно єдиний податок, і не знало проблем, поки держава не ввела ЄСВ для спрощенців заднім числом. Про те, що треба сплачувати і за попередні місяці, інспектор не інформувала ФОП.

Отже, утворився борг, який Пенсійний фонд передав через ДФС м.Києва до ДВС із зазначенням, що це сума боргу с січня 2012 по вересень 2014 року. Наталія негайно сплатила цей борг. При чому, голова служби, з яким їй довелося зустрітися, запевнив, що виконавча служба – це остання інстанція, і на цю суму не може бути нараховано ніякої додаткової пені і штрафів.

Отже, запам’ятаємо, на листопад 2014 до ФОП Гладка не було жодних боргових претензій з боку Пенсійного фонду, ДФС і ДВС.

З другої половини 2015 року ФОП переходить на загальну систему оподаткування. З моменту сплати боргу і до переходу на іншу систему, Наталія вчасно сплачувала ЄСВ , про що свідчить лист Головного управління ДФС у м.Києві Г/26-15-13-13-1Д. Весь цей час, і на момент переходу боргу не існувало.

Коли стало зрозуміло, що бізнес вмер, було прийнято рішення закрити ФОП, що й було зроблено у 2017 році. І знову ніяких претензій про заборгованість. І це запам’ятаємо.

Борг, «народжений» програмою

block

І ось у жовтні 2018 року, коли вже спогади про існування ФОП почали затуманюватися, від ДФС приходить лист про передачу на ДВС заборгованості з одночасним блокуванням рахунків, без попередження, без можливості і часу на оскарження, в якому Наталія виявляється винною Пенсійному фонду 2388,06 грн. При чому, період зазначено з січня 2011 по вересень 2013 року.

В уточненні листа ГУ ПФ України 139085/05 написано, що це борг за І і ІІ квартали 2013. Тоді як період, зазначений у вимозі ДВС у 2014 році включав цей період. Тобто, формально, на основі документів, можна було судитися і не платити. При цьому, про борг було повідомлено ДФС, яка оперативно його направила на ДВС, збільшивши суму на штрафи і пені, що і було зазначено в кінці вище наведеного листа ДФС м. Києва. ДВС заблокувала приватні банківські картки Наталії, як якогось терориста чи злочинця, тоді як у ПФ не було підстав для визначення боргу, оскільки він раніше неодноразово визнавав, що заборгованості не існує.

Не бажаючи терпіти заблоковані картки, і судитися за 2535,9 грн, Наталія сплатила цей, з дозволу сказати «борг», якого не існувало, поки програма ПФ його не «знайшла» через 5 років. І вже нікого не цікавить, що по цьому періоду не може бути претензій попередніми сплатами.

Враховуючи те, що буде написано нижче, сплата за цією вимогою була помилкою. Оскільки коли бандити вставляють пальці в двері щоб відібрати гроші, входять в смак, і починають погрожувати життю, щоб забрати більше.

Пальці в двері

Коли готувався цей матеріал, я поцікавився у юристів своєї компанії, щоб бути впевненим, чи дійсно після сплати вимоги від ДВС не може бути претензій. І отримав підтвердження, навіть якщо не зазначено «включає пені і штрафи». А тут було це зазначено, і сума боргу ПФ була збільшена.

І ось, після двох виплат через ДВС, боргу який був справедливим у 2014 році, і боргу, який «програмно» виник у 2018 році, і теж був несправедливо сплачений через ДВС, прямо на карантині приходить феєрічне Рішення 0088234204 вже від ГУ ДПС України за підписом Наталії Чубки на Львівській площі.

изображение_viber_2020-06-30_17-55-48-.jpg ‎- Photos 2020-06-30 18.01.25-1

В ньому (на фото) нараховуються штрафи і пені на незрозумілі суми «боргу» за ЄСВ, при чому, до таблички в листі – жодних пояснень. В таблиці зустрічаються до великих сум підстави такі як «невизначений документ», а у переліку періодів штрафування за несплату ЄСВ присутні періоди вчасної сплати, на що є документальне підтвердження ДФС м.Києва (обведено червоним). По іншим періодам внески ЄСВ давно і вчасно (!) сплачено, і по них не може бути штрафів і пені, апріорі.

Наталія дзвонила виконавцю цієї таблички Василю Кияниці, який послався на програму(!), і те, що йому не цікаві наші підтвердження сплати. Не подобається – звертайтеся до суду. Тобто контекст такий – витрачайте кошти на докази нашої неправоти, сплачуйте за адвоката, а я і пальцем не поворухну, щоб розбиратися у тому, що ви нам нічого не винні.

Наталія розписала у заяві на ДФС України про те, що немає жодних підстав вимагати будь-які штрафи і пені, і отримала типову чиновницьку відповідь за підписом Ірини Антоненко, в якій були визначені, у тому числі, боргові періоди, за які претензій ніколи не існувало. При цьому, було написано «скасувати попереднє рішення і… задовільнити частково». Хоча по фактах, не може бути ніякої частковості. Наталія зазначила всі ці моменти у персональному листі на ім’я Ірини Антоненко.

Після цього, досить оперативно, знову приходить лист за підписом Світлани Чубки, в якому знову «невизначені документи» і періоди неіснування боргу, на суми яких нараховані пені і штрафи, які сплачено у встановленому законом порядку. І та сама сума, з точністю до копійки. Навіть «частковість» не було враховано. І це вже повний абзац!

Причому, винен ти тому, що комусь хочеться рапортувати про позапланові стягнення і отримувати премії.

Як у відомій байці: Винний ти тільки тим, що хочу я їсти.

Отже…

dps

Якщо буде знову вимога через виконавчу службу і блокування приватних карток, буде позов через суд до ГУ ДПС України. Коли все на поверхні, навіть адвокат не потрібен. Для виграшу не треба бути юристом, щоб зрозуміти, що чиновники допускають державний бандитизм, а вже двічі прикривають себе «програмою» з невизначеними документами, замість визначених. Для будь-якого судді тут справа на один розгляд.

Сподіваюсь, цей матеріал, допоможе багатьом, не тільки моїм знайомим, зрозуміти, що не варто виконувати будь-які «хотєлки» ДПС. Даси пальця в двері, потім руку відрубають. Не потрібно сплачувати тоді, коли податкове стягнення несправедливе, і більше схоже на «відстьогування на общак» примусово.

Державним рекетирам.

 

Комментировать

Цитировать


(required)

(required)


6 × = двадцать четыре